Minu poole pöörduti murega, et on keeruline luua sidusat teksti lektori räägitud jutust ning et analüüsis peab ka endast rääkima. Mul on juba kõik analüüsid tehtud, ent G1 õppijaid ootab kirjutamine ees.

Vabalava 2020

Vabalava 2020 film on vaadatav siit.

Johannes Vares Barbarus | Kunstnikud ja kirjanikud vabadussõjas Saatejuht: Ranno Sõnum Video: Anders Aruoja Abiprodutsent: Kaisa Tepp

Kuidas oleks ühe sushirulli valmistamisega? Tundub keeruline? Sushi paistab olevat justkui restoranitoit, mida on raske valmistada. Siiski, vaid mõnest kodusest toiduainest on võimalik rulli keerata maitsev sushi. Proovige kindlasti!

Eesti teater oli lukku pandud, luku võti katki murtud. Kas aeg seda parandab? Seda ütled sina …

Selles saates tuleb juttu Eesti ajaloo ühest värvikamast persoonist ja Saksa okupatsiooni aegsest Eesti Omavalitsuse juhist Hjalmar Mäest.

Koroonaviiruse tõttu on Eestis kahjuks kõik jõusaalid kinni, seetõttu peame kodus hakkama saama.

Täna 75 aastat tagasi Sõrve poolsaare vallutamine Seekordses saates vaatleme oktoobris-novembris 1944 toimunud lahinguid Saaremaal Sõrve sääre poolsaarel, …

Täna 75 aastat tagasi Saaremaa vallutamine Tänases saates tuleb juttu Hiiumaa ja Muhumaa vallutamisest Punaarmee poolt septembris-oktoobris 1944 …

Selles saates tuleb juttu Porkuni lahingust.

Vabalava 2019

Vabalava 2019 esinejate videod.

Tänavu saab eesti keel riigikeelena saja aastaseks. Selles saates saab kuulaja vastuse järgmistele küsimustele: Millal mainiti esimest korda eesti keelt riigikeelena? Mis toimus 14.märtsil 1919 ?

Kolonel Georg Leets (1896-1975) oli huvitava saatusega mees. Võttes osa I maailmasõjast ja Vabadussõjast kus ta oli esimene haavata saanud ohvitser.

Tänases saates räägime 100 aastat tagasi alanud Eesti vabadussõjast ja selle olulisematest sündmustest. Saatejuht on Ranno Sõnum G1 lennust. Ranno on Laidoneri sõjamuuseumi giid ja meie kooli suurim ajaloohuviline.