Teist aastat järjest toimus Viimsi gümnaasiumis Rakett69 teaduslaager. Talvevaheajal kolmapäevast reedeni oli kool täidetud teadushimuliste ja rõõmsate õpilastega, kes tulid saama Rakett69 saatega analoogset kogemust. Laagripäevad algasid meeskondliku soojendusega, järgnesid kaks ülesannet ja lõpuduell ning lõppesid terve päeva analüüsimise ja kokkuvõtetega.

Reportaaž Tartu Ülikooli korraldatud õppepäevast “Matemaatika panganduses”, mis viidi läbi ülikooli peahoones.

"The dreams and fears that I have" on Erasmus+ loomeprojekt, mille tulemusena valmis lavastus, mis koosnes mitmest erinevast tükist, mis olid loodud õpilaste endi poolt unistuste ja hirmude temaatikal. Projekti alustati juba kaks aastat tagasi koostöös Stockholmi Estetiska Gümnaasiumiga.

Kuusepuu tuled on kustunud ning rekvisiidid on paigas. Valgus saabub lava tagaotsa, valgustades ruuporiga tegelaskuju laval. Tegemist on noore entusiastliku debüütetenduse lavastajaga.

Meelerahu õhtud on kõigile

Teadmistepagasit vaimse tervise osas on võimalik täiendada kolmapäeviti koduses olemises NOVATEKi korraldatud veebis toimuvatel meelerahu õhtutel. Kell seitse olen avanud nii minagi oma arvuti ja saanud jagada oma kogemusi, muresid ja nende üle arutada.

Viimaste nädalate jooksul on õpetajate ja õpilaste seas tekkinud küsimus, miks koolis nii külm on? Tekkis olukord, kus ühel korrusel olevas klassis on väga soe ning teises kohutavalt külm.

29. novembril korraldas Viimsi gümnaasiumi väitlusklubi Hüpernoolele töötoa “Argumenteerijate meistriklass”, mis aitas noortel ajakirjanikel mõista tugeva argumendi ülesehitust ning koostamist.

25. novembril oli Viimsi Gümnaasiumi saksa keele õppijatel võimalus osaleda Goethe instituudi loodud simulisastsioonimängus “Kliimaneutraane linn”. Mängu osalejaid valiti kolmest Eestimaa koolist, et pakkuda õpilastele kogemuslikku võimalust õppimiseks ja tõsta teadlikkust kliimamuutusest ning sellega kaasnevatest probleemidest.

Teisipäeval, 5. oktoobril toimus Viimsi gümnaasiumis lõpuklasside organiseeritud õpetajate päev, kus abiturientidel oli võimalus paariks tunniks astuda meie kallite õpetajate kingadesse.

Väitlusklubi alustas sellel õppeaastal oma kolmanda ringiga. Väitlusklubi Välklejad on suurepärane koht, kus saab harjutada eneseväljendust, argumenteerimist ja arutada aktuaalsete probleemide üle. Klubi, mis kohtub igal teisipäeval ruumis 203, ootab huvilisi liituma 14. septembril. Uue õppeaasta puhul rääkisime kahe vilistlasega, kes meenutavad oma aastaid väitlusklubis suure naeratusega.

26. mail külastas meie kooli Eesti haridus- ja teadusminister Liina Kersna ja sel puhul otsustasime küsida temalt mõne küsimuse.

Kui tähtis on ühe noore gümnasisti vaimne tervis ja kui palju sellest üldse räägitakse? Viimsi Gümnaasiumis räägitakse palju.

Ma olin kõigest 10-aastane, kui minu peas sündis imepisike unistus, et kunagi, kui keskkool on läbitud ning ma olen ametlikult “vaba inimene”, ostan ma esimese ettejuhtuva lennupileti ja kaon pilvedesse, mille vahelt paistab suur ja tohutult võimas Ameerika, kus ma enda lauljakääri ellu viin.

Mõni päev tagasi hakkasid levima kuulujutud, et varsti hakatakse valima õpilasi projekti, mis on ennekuulmatu ning vägagi ekstreemne.

Reisides palju ning kohates kümneid suurepäraseid vanderselle, olen jõudnud arusaamale, et mina selline ei ole. Olen tutvunud reisijatega, kelle tervist ei kõiguta ka kingakarbist Calcutta veerenni saaduse joomine ning kes nakatuvad pigem uute keelte külge kui surmavatesse haigustesse.

Tõlkevõistluse 1. koht

Ma tean seda, sest ma olen palju rännanud ja olen kohanud inimesi, kes on selles suurepärased. Loodud reisima. Ma olen kohtunud rändajatega, kes on füüsiliselt nii visad, et nad võiksid juua kingakarbi seest Calcutta rentsli vett ja mitte kunagi sellest haigeks jääda.

Viimsi Gümnaasium kandideeris Aasta kooliks 2020 ning jõudis finaali ehk 10 parima sekka. Võitja valib välja rahvas ning palume selleks Teie abi, et võita rahvahääletus ja olla finaalis edukad!

Viimsi Gümnaasium alustas septembris uut aastat traditsioonilise projektinädalaga. Kooliaasta võeti vastu Roosta puhkekülas, Nelijärvel ja koolimajas.

Enne kui hakatakse filmi tegema, otsitakse näitlejaid casting'ute kaudu. Kandideerija saadab ühe lühikese video endast, kus ta näitleb filmist katkendi, mille põhjal valib režissöör endale näitlejad.

Seoses eriolukorraga Eestis on kõik koolid läinud üle distantsõppele. Meedia kaudu on jäänud mulje, et uue õppekorraldusega on koolides omajagu segadust, mistõttu viidi Viimsi gümnaasiumis läbi rahulolu-uuring, et saada õpilaste tagasisidet praegusele õppekorraldusele. Selgus, et õppekorraldusega ollakse rahul, aga arvuti taga istumise aeg on liiga pikk.

Viimsi Gümnaasiumi “Old Hollywood oscars” gala Autor: Emili Kelle Eelmisel reedel, 24. jaanuaril 2020, toimus Viimsi Gümnaasiumis teist …

Tõrude kastmine 2019

Tõrude kastmine 2019 Kolmel pikal päeval, 15. kuni 17. oktoobril võis koolimajas kohata veidrates kostüümides tegelasi, kes juhuslikel …

Soome gümnasistid tulid meile külla 17. septembril käisid Viimsi gümnaasiumis külalised Soomest Helsingis asuvast Mäkelarinne spordigümnaasiumist.Nende külaskäigu eesmärk …

10. jaanuaril toimus Viimsi gümnaasiumi esimene avalik õpilasesinduse presidendidebatt. Jõudsin aatriumisse täpselt õigeks ajaks ning olin positiivselt üllatunud, et trepp oli inimesi täis. Südame tegi soojaks see, et õpilasi huvitab meie koolielu, millesse nii paljud on valmis panustama.

Kuigi XVII laulupidu toimub alles juulis, on meie gümnaasiumi segakoor alates septembrist igal nädalal proovi teinud. Selle lühikese koosoldud aja jooksul pole veel eriti esineda jõutud, aga kõigi suureks rõõmuks astub segakoor juba 21. detsembril üles Viimsi Püha Jaakobi kirikus.

Viimsi Gümnaasiumi avamine

Viimsi Gümnaasiumi avamine 14. november oli Viimsi Gümnaasiumi jaoks pidupäev. Päeva ülevaate leiad siit. Autorid: Jürgen Maasing, Emily …