Piim on läinud! Suppi pole! Kus on magustoit?

Uue aasta algus on toonud kaasa muudatusi ka koolimajas. Klassiruumide akende ette on tekkinud kardinad, piim on läinud tasuliseks, magustoidud kadunud, supist rääkimata. Sööklas toimunud muudatused on kaasa toonud ärevust ja meelepaha Viimsi gümnaasiumi piimaarmastajatelt. Millest tulenesid sellised muutused toitlustuses?

Autorid: Madelen Monika Soiver ja Mona Bronzov
Foto: Mona Bronzov

Alates 2024. aasta 1. jaanuarist muutus piima ja piimatoodete toetus gümnaasiumidele – enam ei rahastata gümnaasiumides piima ja piimatoodete pakkumist. Nüüdsest saab piima osta kooli puhvetist 60 sendi eest klaasi kohta, kusjuures kasutada võib ainult kooli klaase.

Koolijuht Karmen Paul tõi 18. detsembril saadetud kirjas välja, et sellest aastast on kaduma läinud meile tuttav tasuta koolilõuna supp. Põhjus selleks seisneb tegelikult õpilaste enda arvamuses. Varasemalt tehtud rahuloluküsitlustest tuleb välja, et õpilased eelistavad praade, ning sellest tuli otsus supid kaotada. Pole mõtet kurvastada, suppi saab osta 20 sendi eest puhvetist. Ka alati supi kõrvale käinud magustoit on muutunud tasuliseks.

Asjal on ka hea külg. Langenud on päevaprae hind ning hommikuputru saab osta varasema 60 sendi asemel kõigest üheksa sendi eest.