Aasta õppeasutuse juht on Karmen Paul!

7. oktoobril 2023. aastal toimus aasta õpetaja gala, mille käigus valiti selle aasta õppeasutuse juhiks meie Viimsi gümnaasiumi koolijuht Karmen Paul. Soovime talle suure tunnustuse puhul palju õnne!

Autorid: Daniel Kiwan, Eliise Lepp
Foto: Christian Johannes Kask, Haridus- ja Teadusministeerium

Karmen Paul sai selle preemia väga sobival ajal, sest lähenemas on Viimsi gümnaasiumi juubel. Viis aastat tagasi lõi ta koos Ingrid Hermeti ja Maarja Urbiga oma unistuste kooli ennekuulmatu mentor- ja moodulsüsteemi ning küpsuseksamiga, mille on tänaseks üle võtnud mitmed teised koolid. Kooli tabas väga varases eas maailmale katastroofiline koroonakriis, kuid sellele vaatamata sai VGM Karmen Pauli juhtimisel jätkata õppetööd tavapärases rütmis. Paul on suutnud viie aasta jooksul luua ühtehoidva meeskonna, kus kõik selle liikmed tulevad hommikul hea meelega tööle. 

Meie koolijuht ütles Hüpernoolele, et ta ei oodanud aasta õpetaja galal üldse, et tal on tarvis lavale minna, kuid kui ta seda tegi, oli tema rinnus ülevoolav tänutunne. Pärast auhinna vastu võtmist sai ta hulgaliselt ilusaid sõnu, mitmed inimesed võtsid aja, et teda kiita. Ta tundis, et see preemia on koolile suurepärane juubelikingitus ja tõend, et meie kooli on märgatud üle Eesti – kinnitus, et Viimsi gümnaasium ajab õiget asja.

Karmen Paul on Viimsi gümnaasiumi kujundanud meile kõigile armsaks ja turvaliseks koduks ning seega on ta aasta õppeasutuse juhi tiitlit igati väärt. Kolleegid kirjeldavad meie koolijuhti kui innustavat, mõistvat ja hoolivat koolijuhti. Ilma Karmen Pauli eestvedamiseta ei oleks meil nõnda ühtehoidvat kooliperet ning kõike muud, mis teevad Viimsi gümnaasiumi nii eriliseks ja kalliks. Suur tänu  Karmenile, et ta on meie kooli just selliseks kujundanud, nagu ta on, ning palju õnne aasta koolijuhi tiitli laureaadiks saamise puhul! Oleme uhked!