Abiturientide balli reportaaž 2023

8. juunil toimus Viimsi Artiumis Viimsi Gümnaasiumi abiturientide ball. Programm oli tihe ja kuskil alati toimus midagi põnevat, mis muutsid õhtu meeldejäävaks.

Autor: Madelen Monika Soiver
Foto: Martin Männik

Selleaastaseks stiiliks kujunes tähistaevas. Artiumi suur saal oli ära sisustatud erinevate tuledega, mis valgustasid tervet ruumi. Trepid olid kaunistatud valguskettidega, mis andis uhke, kuid koduse tunde. Kohapeal oli ka fotonurk, mis säras juba kaugelt. Värvitoonid nagu lilla, roosa ja sinine segunesid uhke sädelusegamis koos jätsid avakosmose mulje. Õhtu jooksul said lõpetajad endale lubada šampanjat ning erinevaid pirukaid. Õhtu lõpetas suus sulav kook. 

Terve õhtu jooksul esinesid ballil erinevad artistid, kes olid meile juba tuttavad, kuid ka inimesi, keda paljud nägid esimest korda. Avapaugu tegid meie enda kooli õpetajad Mariann Nirk, Andreas Kalvet, Heleriin Lass ja Kärolin Tuisk, laval musitseerisid tuliuue Tallinna muusika ja balletikooli orkester Vunk ning tantsu lõid ArteFlamenco tantsustuudio tantsijad. Balli üllatusesinejaks kujunes saate “Eesti otsib superstaari” 7. hooaja finalist – Viimsi enda au ja uhkus Sissi.

Õhtu jooksul toimusid erinevad loosimised erinevates kategooriates, mille hulgas valiti ka lennukuningas ja -kuninganna. Hääletuse tulemusel sai lennukuninga tiitli Risten Reintam ja kuninganna tiitli Oona Linda Prohhorov. Toimusid auhindade väljandmised ka teistes valdkondades – lennu parimaks parkijaks sai Oskar Mikk Ollis, kõige osavama puuduja tiitli sai Rasmus Pombell, humoorikamaks lõpetajaks valiti Joonas Aaron Raieste, viienda lennu fashionista on Veron Viik.

Balli korraldusmeeskonda kuulusid Georg Ränk, Mia Oja, Karine Hundimägi, Carmen Frei, Madelen Monika Soiver, Margit Kuuse, Erich Vään, Elery Põder, Elo Kupits, Geitlin Saagim, Helin Tuulas, Janely Elias, Meridi Ambur, Marinel Davel, Marissa Gross, Robert Soverinjuk ja Henri Robin Reinberk, juhendajaks oli Merike Hindreus. Just need G1 õpilased võtsid vastu suure eesmärgi korraldada enam kui 300 inimesele mälestusterohke õhtu. Lisaks oli abiks veel palju õpilasi erinevatel valdkondadel, näiteks ettekandmisel ja garderoobis. Korraldamises olid suured väljakutsed, kuna suur osa tegi seda esimest korda. Pärast õhtu lõppedes küsisime korraldajatelt, kas nad teeksid seda uuesti, ja vastuseks oli kindel “jah”.

Peavastutaja Merike Hindreuse sõnul oli seekordne korraldustiim suurepärane ja paremat loota ei saanud. Hindreus lisas veel: “Kõik said aru, mida nad tegema pidid ja kõik sai tehtud õigeaegselt.”