Klassikud kodust ja võõrsilt - üheksa teost, mida igaüks lugema peaks!

Kas koduõpe ei ole mitte kõige parem aeg enda arendamiseks? Sul on võimalus keeta teed, mässida end sooja pleedi sisse ning lugeda mõnda kirjandusklassikasse kuuluvat teost. Hüpernoole toimetus on pannud kokku raamatute nimekirja kirjandushuvilistele!

Toimetajad: Valeria Filippova, Laura Nuka
Foto: Valeria Filippova

 • Margaret Mitchell – ,,Tuulest viidud”
  Äärmiselt hellitatud Scarletti armastuse lugu ning tema dramaatiline elu. Perfektne raamat sooja rohelise tee kõrvale.

 • F. Reinhold Kreutzwald – ,,Kalevipoeg”
  Eesti “jumal” Kalevipoja kangelasteod nii Soomes kui ka allilmas. Teos on kirjutatud värsivormis ning pole kindlasti lihtne lugemine, aga iga eestlane peaks selle teose vähemalt korra elus läbi lugema.

 • Charlotte Brontë – ,,Jane Eyre”
  Armsa väikese Jane’i elulugu, mis lõppeb hästi. Selle kõrvale sobib küll kakao ning kaminatule ääres istumine.

 • Ernest J. Gaines – ,,A Lesson Before Dying”
  Selle raamatu lugemine ei ole kerge, kuid see on äärmiselt põnev ja huvitav lugemiskogemus. Tunned igavust ning motivatsioonipuudust? See raamat lausa kutsub lugema!

 • F. Scott Fitzgerald – ,,Suur Gatsby”
  Noor, rikas, kuid väga salapärane Jay Gatsby korraldab uhkeid pidusid ning armastab jätkuvalt abielus olevat Daisyt. Põnev lugemine päikselisel päeval värske õhu käes.

 • Harper Lee – ,,Tappa laulurästast”
  Kuulus romaan, mis on väga tähtsal kohal kirjandusmaailmas. Lugu käsitleb olulist teemat, milleks on rassism. Veidi keerulisem lugemine, kuid üks vitamiinirikas puuviljaamps paneb ajurakud liikuma.

 • Ernest Hemingway – ,,Vanamees ja meri”
  Tunned puudust värskest õhust ning loodusest? Lugedes seda teost leiad end justkui kargest meretuulest tekitatud lainete keskel. See Hemingway teos on väga hea psühholoogiline jutustus ning lõpp on kindlasti väga emotsionaalne lugeja jaoks.

 • Jane Austen – ,,Uhkus ja eelarvamus”
  Romaan, mis ei aegu kunagi. Algul võib lugu veidi venida, kuid ühel hetkel muutub see järsku väga huvitavaks ning sa kaod raamatusse, kaotades ajataju. Mr. Collins tagab ka naeruhood.

 • A. H. Tammsaare – ,,Tõde ja õigus”
  Lugu Andresest, kes kolib Vargamäele ning kohtub seal riiuka Pearuga, kellega saab terve elu kakelda. Suurepärane raamat! Haara kõrvale tass teed ja midagi maitsvat ning naudi Tammsaare ilusalt ritta seatud sõnu.