Hüpernoole toimetuse lemmikfilmid, mida kodus nautida

Ees on kolme-päevane nädalavahetus, mis tähendab seda, et on aeg sättida ennast mõnusalt sisse ja nautida Hüpernoole toimetuse lemmikfilme. Pole vahet, kas on tuju naerda, nutta või lahendada müsteeriume - siit leiab kõike. Mõnusat vaatamist!

Toimetaja: Mercedes Riazapova

KOLM PARIMAT ARMASTUSFILMI, SEST KARANTIINIS VÕIB ENNAST PÄRIS ÜKSILDASENA TUNDA

 • “Call Me By Your Name” (2017)

Suvi 1983, Itaalia – mis võib veel paremini kõlada? 17-aastane Elio Perlman veedab kuumad suvepäevad oma perega nende villas väikeses Itaalia linnas. Peagi kohtub ta Oliveriga, nägusa Ameerika mehega, kes läbib Elio isa juures suvepraktikat. Kuuma päikese all ja lummava looduse ümber avastavad Elio ja Oliver miskit, mida oleks liiga lihtne kutsuda suveromansiks, sest see muutis nende mõlema elu.

Režissöör: Luca Guadagnino
Osades: Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg

Vaata treilerit siit.

 • “The Notebook” (2004)

Ülituntud film esimesest armastusest, mille taga on suur lugu. Noah, tavaline maapoiss, kes töötab puidutööstuses, ja Allie, suveks maale tulnud kõrgklassist linnatüdruk, kohtuvad juhuslikult lõbustuspargis ja nende vahel puhkeb tõsine ning kirglik romaan. Suve lõpuks lähevad noorte teed lahku. Seitse aastat hiljem kohtuvad nad taas, kuid Alliel on juba oma elu. Vaatamata sellele, ei ole nende lugu veel läbi.

Režissöör: Nick Cassavetes
Osades: Ryan Gosling, Rachel McAdams, James Garner

Vaata treilerit siit.

 • “How To Lose A Guy In 10 Days” (2003)

Benjamin võttis vastu oma kolleegide poolt pakutud väljakutse panna kümne päevaga naine temasse armuma. Andie Anderson on ajakirjanik, kes pidi kirjutama artiklit “Kuidas kaotada meest kümne päevaga?”. Nad mõlemad kohtuvad baaris natuke aega pärast kihlveo sõlmimist ja nende lugu saabki alguse.

Režissöör: Donald Petrie
Osades: Kate Hudson, Matthew McConaughey, Adam Goldberg

Vaata treilerit siit.

KOLM PARIMAT KOMÖÖDIAFILMI, SEST NAERMINE PARANDAB IMMUUNSUSSÜSTEEMI

 • “Lady Bird” (2017)

2002. aastal elav 17-aastane neiu Christine, kunstikallakuga ja pseudonüümiga “Lady Bird”, õpib viimast aastat keskkoolis. Ta vajab seiklusi, elutarkust ja võimalusi, kuid Sacramento katolikus keskkoolis ta seda ei leia. Noor neiu seisab silmitsi paljude tõusude ja mõõnadega, proovides leida seda, mida ta otsib.

Režissöör: Greta Gerwig
Osades: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts

Vaata treilerit siit.

 • “Juno” (2007)

Juno MacGuff on noor neiu, kelle esimene seksuaalne kogemus oma poiss-sõbraga lõppeb rasedusega. Juno otsustab leida sündimata lapsele kasuvanemad. Ta kohtub oma sõbra kaudu sobivate kandidaatidega – Mark ja Vanessa Loring. Vaatamata sellele, saab Juno aru, et lapse ilmaletoomine on ikkagi tema vastutus. Tee selleni pole aga kõige siledam.

Režissöör: Jason Reitman
Osades: Ellen Page, Michael Sera, Jason Bateman

Vaata treilerit siit.

 • “Game Night” (2018)

Max ja Annie mängivad igal nädalal õhtuti paarikeste seltskonnamänge, kui Maxi võluv vend Brooks korraldab neile mõrvamüsteeriumi mängu, kus on võltspätid ja -föderaalagendid. Kui Brooks röövitakse, siis see on kõik mäng, eks ju? Kuus konkureerivat mängijat proovivad seda lahendada ja võita mäng, kuid nad avastavad, et nii see mäng kui ka Brooke pole see, mis nad arvasid.
Režissöörid: John Francis Daley ja Jonathan Goldstein
Osades: Jason Bateman, Rachel McAdams, Kyle Chandler

Vaata treilerit siit.

KOLM PARIMAT FILMI, ET TUNDA NÄRVIKÕDI

 • “Pulp Fiction” (1994)

Neli üksteisest sõltumatut lugu, mis põimuvad üksteisega. Pumpkin ja Honey Bunny otsustavad röövida restorani, kuid millegipärast ei lähe neil see nii lihtsalt kui tavaliselt. Jules ja Vincent töötavad maffiabossi Marcelluse ihukaitsjatena. Marcellus on panustanud palju raha poksimatši peale, et üks osapool Butch Coolidge kindlasti kaotaks. Butch ei täitnud maffiabossi käsku ja on nüüd sunnitud rahaga nende löömameeste eest põgenema. Marcellus viibib hetkel välismaal ning on määranud Vincenti oma naise eest hoolitsema. Vincent peab temaga väljas käima ja naisel silma peal hoidma. Kõigi tegelaste teed ristuvad, mis paneb selle pusle lõpuks kokku.

Režissöör: Quentin Tarantino
Osades: John Travolta, Uma Thurman, Samuel. L Jackson

Vaata treilerit siit.

 • “Baby Driver” (2017)

Noor ja andekas autojuht Baby on spetsialiseerunud kuriteopaigast põgenemisele, kui ta kohtub unistuste tüdrukuga, kelle pärast on ta valmis oma ohtliku elu selja taha jätma ja uuesti alustama. Babyt sunnitakse aga krimibossi heaks edasi töötama, mis seab ohtu ta elu, armastuse ja vabaduse.

Režissöör: Edgar Wright
Osades: Ansel Elgort, Lily James, Kevin Spacey

Vaata treilerit siit.

 • “Inception” (2010)

Cobb varastab teiste alateadvusest magamise ajal saladusi, sest une ajal on inimaju kõige haavatavam. See on teinud temast rahvusvaheliselt tagaotsitava põgeniku. Ta on elus väga palju kaotanud ning talle pakutakse võimalus oma tegude lunastamiseks. See töö võib anda talle tagasi terve tema elu, kuid selleks peab ta võimatuga hakkama saama – algusega. Röövi asemel peab ta oma tiimiga tegema midagi vastupidist. Ülesanne pole idee varastamine, vaid uue istutamine. Kui nad on selles edukad, on see ideaalne kuritegu.

Režissöör: Christopher Nolan
Osades: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard

Vaata treilerit siit.

KOLM PARIMAT DRAAMAFILMI, ET TEGELASTELE KAASA ELADA

 • “Marie Antoinette” (2006)

Aastal 1770 abiellub Austria keisrinna tütar tulevase Prantsusmaa kuningaga. Ühe ikoonilise, kuid ebaõnnestunud naise elu ümberjutustus. Alustades Marie Antoinette’i abielust Louis XVI 15-aastaselt, Prantsusmaa kuningannaks saamisest ainult 19-aastaselt ja lõpetades Versailles’ varisemisega.

Režissöör: Sofia Coppola
Osades: Kirsten Dunst, Jason Schwartzman, Rip Torn

Vaata treilerit siit.

 • “Forrest Gump” (1994)

Forrest Gump, mees madala IQ-ga, läheb sõjaväkke, kus ta kohtub Dani ja Bubbaga. Forrest ei suuda unustada oma lapsepõlve armukest Jenny Curranit, kelle elu on üks suur segadus. Tavalise Alabama mehena elab Forrest läbi palju ajaloolisi sündmusi, kus ta suudab palju korda saata, vaatamata oma piiratud intelligentsusele.

Režissöör: Robert Zemeckis
Osades: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise

Vaata treilerit siit.

 • “Gone With The Wind” (1939)

Ameerika kodusõja eelpäevad. Scarlett, ilus rikas ning elujõuline noor naine. Ühel päeval kuuleb Scarlett oma orjalt Mammylt, et noore naise armastatu Ashley kavatseb teise naisega abielluda. Peol on kõigi meeste pilgud suunatud Scarletti poole, kuid ta ei tee neist välja, sest tema süda on murtud. Selleks, et Ashley armukadedaks muuta, otsustab neiu abielluda teise mehega.

Režissöör: Victor Fleming
Osades: Clark Gable, Vivien Leigh, Leslie Howard

Vaata treilerit siit.

KOLM PARIMAT FILMI, MIDA VAADATA ÜKSI PIMEDAS

 • “A Quiet Place” (2018)

Pere proovib ellu jääda maailmas, kus peaaegu kõik inimesed on tapetud pimedate, kuid suurepärase kuulmisega elukate poolt. Nad peavad üksteisega suhtlema viipekeeles ja elama täielikus vaikuses, et oma elu päästa.

Režissöör: John Krasinski
Osades: Emily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds

Vaata treilerit siit.

 • “The Babadook” (2014)

Üksikema, kes on vaevatud oma abikaasa vägivaldsest surmast, võitleb oma poja hirmuga koletise vastu, kes varitseb nende majas. Poja hirm pole teeseldud, sest ema avastab ähvardavat juuresolekut enda ümber.

Režissöör: Jennifer Kent
Osades: Essie Davis, Noah Wiseman, Daniel Henshall

Vaata treilerit siit.

 • “Crimson Peak” (2015)

Edith ignoreerib oma isa hoiatusi ja abiellub Thomas Sharpe’iga. Kolides mehe suurde mõisa, avastab ta oma abikaasa saladusi ning ka seda, et maja on täis kummitusi. Thomase majas elab ka tema kontrolliv õde, kes ei ole Edithist vaimustuses. Mis saladusi nad varjavad?
Režissöör: Guillermo del Toro
Osades: Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Tom Hiddleston

Vaata treilerit siit.