Teistsuguse vaheaja nautimine

Vaheajal on lõpuks aega unustada argimured ning leida hetk pere, sõprade ja muidugi ka enda jaoks. Nüüd, kui koroona ikka veel mõjutab otsuseid, on tähtis, et hoolitseksime kõigi turvalisuse eest, aga kindlasti leiaksime ka viisi, kuidas ennast välja lülitada. Loodetavasti jääb kõigil mingi tegevus järgnevast nimekirjast silma, millega vaheaega sisustada.

Autor ja fotod: Emily Keersalu

Rakendus Houseparty

Rakendus Houseparty on justkui ideaalselt tehtud praeguseks olukorraks, kus suured kogunemised ei ole kõige turvalisemad. Sellega on võimalik viia läbi erinevaid tegevusi – karaoke, UNO ja mälumängud. Seltskonna liikmete nägusid on samuti võimalik näha, nii et kui väga hästi teeselda osata, siis on tunne, et nad on päriselt sinuga. Rakendus on täiesti tasuta, seega on vaja kõigest see alla laadida ja lõbutsema hakata.

 

Kontsert oma kodus

Artistidel on arusaadavalt raske olnud ning paljude kontserdid on ära jäänud. Nemadki igatsevad esinemist ja seetõttu on võimaldanud fännidel kaamera kaudu nende muusikat kuulata. Miks mitte kutsuda terve pere televiisori ette ja koos nautida imelist muusikat. Näiteks on võimalik saada selline kontsertelamus artistidelt Gorillaz, Niall Horan, Dua Lipa, H.E.R ja Khalid. Kui eelistad kodumaiseid artiste, siis näiteks Facebookis on olemas Mauno Meesiti ja bändi Ocean Districts kontserdi otseülekanne, mis toimus ajaloolises Kino Sõpruses.

 

Talvise taeva ilu

Talvises õhtus ja karges värskes õhus on oma ilu, mis kutsub õue. Enne õueminekut soovitan internetist vaadata, mis on taevas toimumas – kas äkki on samal ajal võimalik näha meteoriidisadu. Selleks et kindlasti mitte sellist imelist vaatepilti maha magada, on olemas rakendused, mis võimaldavad olla kõigest taevas toimuvast teadlik. Laadi alla näiteks NASA, SkyView ja Star Chart.

 

Virtuaalsed tuurid

Kui oled kunstiarmastaja ning soovid lisada enda vaheaega rohkem kultuuri, mine virtuaalsele muuseumi külaskäigule! Sellist luksust võimaldavad näiteks järgmised muuseumid: MASP, Van Gogh ja Musée d’Orsay. Kui niisama kunsti vaatamine tundub igav, siis muuda see hoopis võistluseks. Valige perega või sõpradega üks kunstiteos ning proovige seda järgi teha. See, kelle pilt sarnaneb enim originaaliga, on võitja!

 

Virtuaalsed kallistused

Kui te ei riski perega sel aastal vanavanematega kokku saada, siis on ka teisi võimalusi, kuidas neid jõulude ajal võimalikult lähedal hoida. Armas oleks enda peret üllatada näiteks vanaema jõuluretseptiga, mida olete saanud igal aastal nautida. Vanaemale helistades teeks see idee talle kindlasti rõõmu! Samuti oleks võimalik kutsuda vanavanemad virtuaalselt jõuluõhtusöögile – tehnoloogia murrab vahemaad, mis teid lahutavad.

 

Andmise rõõm

Koroona ajal on mitmed inimesed hakanud tõsisemalt väärtustama seda, mis neil juba olemas on, ning vinguvad vähem selle üle, mis võiks paremini olla. Vaadates enda ümber, mõistame, kui väga meil on ikka vedanud, ning tundes sellest kõigest rõõmu, on meil võimalus seda jagada ka teistega. Jõulud on nagunii olnud alati aeg, kus näidatakse lahkust ka täiesti võõraste inimeste vastu, aga miks mitte rõõmustada tänavu just kodukandi rahvast. Iga väike tegu loeb – näiteks küpseta naabrilastele piparkooke või aita mõnel tuttaval eakal igapäevaseid toimetusi teha, mida ta ei saa või ei julge haigestumise ohu tõttu teha.