Lugemissoovitused igavlevale ning kohustuslikust kirjandusest natuke tüdinenud õpilasele

Eelmisel nädalal jagas Hüpernoole toimetus kirjandusklassika nimekirja. Sel nädalal toome teieni nimekirja raamatutest, mis on meelelahutuslikumad ning mille lugemine on võrdlemisi lihtne.

Toimetaja ja foto: Valeria Filippova

  • Sophie Kinsella – ,,Ostuhullu pihtimused”

    Kuna kõik kaubanduskeskused kinni, võib tekkida igatsus ostlemise vastu ning suur soov teha üks netipoodide külastus. See raamat on ideaalne just sellise olukorra jaoks, sest Rebeccal selliseid muresid ei ole tema šoppab päevad läbi, kuid kas tal jätkub raha, et teha seda lõpmatuseni?

  • Kiera Cass – ,,Väljavalitu”

    Muinasjutud printsessidest ning printsidest valgetel hobustel on tüdrukute suured sõbrad, kuid mitte America jaoks. Järsku on kõik muinasjutud  muutunud reaalsuseks ja tal ei ole pääsu. Huvitav, kuidas ta oma uue eluga kohaneb. Kõik printsesside armastajad leiavad end soovimas olla America asemel. 

  • Mark Manson – ,,The subtle art of not giving a fuck”

    Tunned, et hoolid liiga palju? See raamat aitab sind. Manson seletab selles raamatus, kuidas liigne hoolimine meie elukvaliteeti rikub ning kuidas osata hoolivust suunata sellele, mis tegelikult väärt on. 

  • Vincent Riddle – ,,Prometheus Undead”

    Ideaalne segu painavatest hingedest, zombidest ning ufodest. Lugu on edasi antud mitme karakteri perspektiivist ning põnevus ei sure hetkekski. Käib võidujooks ajaga, võitlus tundmatuga. Selleks kutsutakse kokku Maa kõige salajasemad ja süngemad olendid, et päästa inimkond väljasuretamisest. Saadaval ainult ingliskeelse e-raamatuna. 

  • N. K. Jemisin – ,,Viies aastaaeg” 

    Maailm on murtud pooleks. On alanud järjekordne aastaaeg. Seekord viimane. Essuni abikaasa on avastanud tema tumeda saladuse ning tapnud nende poja. Essun peab jooksma ajaga võidu, et leida oma tütar, kellega ta abikaasa on põgenenud. See on vaid olevik. Mis on Essuni saladus? See selgub raamatu lõpus. 

  • Jonathan Safran Foer – ,,Extremely Loud and Incredibly Close”

    See raamat toob lugemise ajal mitu korda pisara silma. Lugedes elad kaasa Oskar Schellile, kelle isa sai surma 9/11 katastroofis. Sellest raamatust leiab väga palju õppetunde ning filosoofilisi mõtteid, mille üle hiljem mõtiskleda. Raamatu lõpp on väga etteaimamatu. 

  • Caroline Kepnes – ,,You”

    Netflixi sari ,,YOU”, millel tuli hiljuti teine hooaeg välja, räägib Joe’st, kes on armastuse nimel valmis tegema absoluutselt kõike. Ta on valmis isegi tapma, kuid sellest lähemalt juba trilleris. Varu pleede ja popkorni, sest see seiklus läheb väga põnevaks!

  • Rupi Kaur – ,,Mesi ja Piim”

    Tänapäeval on luule alahinnatud ja ebapopulaarne. Rupi Kaur on kaasaegne, veidi otsekohene, kuid aus luuletaja, kelle luulekogud aktuaalsetel teemadel ning feministlikud. Ta ei hoia ennast tagasi, vaid kirjutab otse südamest. Lugedes luulekogu, arened ning kasvad koos Rupiga, saades seejuures enesekindlamaks. 

  • Beatrice Sparks – ,,Go Ask Alice”

    Seni kauaks, kuni vaieldakse selle üle, kas autor tegelikult lühendas tesimelise päevikut ja tegi sellest romaani, ,,Go Ask Alice” on muljetavaldav lugu 15-aastasest tüdrukust, kes hakkab kirjalikult jäädvustama oma kogemusi suhete, narkootikumite, sõprade ning kehakujuga. Samal ajal avastab tüdruk jäneseuru, mida nimetatakse teismeeaks.