Viimsi Gümnaasiumi Projektinädal 2020

Autorid: Susann Vahe ja Eleanora-Betty Leppik
Fotod: Rain Jääger, Martin Männik, Johanna Rael Nagel, Robin Nook, Stella-Maria Sillaste, Janika Stets

Viimsi Gümnaasium alustas septembris uut aastat traditsioonilise projektinädalaga. Kooliaasta võeti vastu Roosta puhkekülas, Nelijärvel ja koolimajas. Sellel nädalal lepiti üheskoos õpilaste ja õpetajatega kokku kooli väärtustes, uue aasta plaanides ja selles, kuidas need peegelduvad kooli igapäevaelus. Lisaks toimusid projektinädalal ka mentorpäev, õppekorralduslik loeng ja moodulpäev.

G1

Värsked G1 õppijad võtsid uue aasta vastu koolimajas. Olles tol hetkel ainus lend majas, mainisid õpilased, et nemad küll ette ei kujuta, kuidas lisaks nendele mahub sinna veel kaks lendu, sest koolimaja tundus juba ääreni inimesi täis.

Ühiselt räägiti mentoritega kooli reeglitest ja kokkulepetest. Igaüks sai kirjeldada oma ootusi ja seada eesmärke tulevaks aastaks gümnaasiumis.

Õpilased kogunesid staadionil, kus mängiti mänge, räägiti ja tutvuti uute lennukaaslastega.

 

Üksteist tundma õppides, vesteldes kui ka sõnu kasutamata moodustati gruppe tähtkujude, tähestikulise järjekorra ja nimede järgi.

Mentorkaaslased joonistasid üksteisest portreesid ning pildi autor pidi hiljem rääkima, mida erilist ta teise juures märganud oli.

G2

Hommikul jõuti Roosta puhkekeskusesse, kus koguneti üheskoos ning alustati päeva lihtsamate seltskonnamängudega.

Roostal toimus õhtusel diskol tagasirännak 90-ndatesse, mida jäädvustati läbi kaamerasilma.

Peale kahte koosveedetud päeva koguneti suurde saali, kus laudadel ootasid erinevate teemadega plakatid ideid kirja panema. Õpilased said kirja panna oma ootusi järgmiste projektinädalate kohta ning ka anda tagasisidet toimuvale nädalale.

Lahkumispäeva hommikul alustati rannaliival ühiselt võimlemist, kus iga mentorgrupp näitas harjutusi teistele ette.

 

G3

G3 õpilased külastasid projektinädalal Nelijärve puhkekeskust.

Peale pikka suvepuhkust tagasi tulles sai kogetust ja uue kooliaasta eesmärkidest jutustada.

Koos veedeti lõbusalt aega ja mängiti erinevaid seltskonnamänge.

Abituriendid saatsid päevad mööda lusti ja naeru saatel, loodetavasti said nad akud laetud viimase aasta katsumusteks ja sooritavad kõik oma eesmärgid suurepäraselt.