Vestlus väitlusklubi vilistlastega

Väitlusklubi alustas sellel õppeaastal oma kolmanda ringiga. Väitlusklubi Välklejad on suurepärane koht, kus saab harjutada eneseväljendust, argumenteerimist ja arutada aktuaalsete probleemide üle. Klubi, mis kohtub igal teisipäeval ruumis 203, ootab huvilisi liituma 14. septembril. Uue õppeaasta puhul rääkisime kahe vilistlasega, kes meenutavad oma aastaid väitlusklubis suure naeratusega.

Autor: Hanna-Birgit Sinkel
Foto: Alexander Mathias Männi

Miks sa ühinesid väitlusklubiga?

Emil Kotta

,,Ausalt öeldes ühinesin väitlusklubiga lihtsalt sellepärast, et õpetaja Kaidi kutsus mind ühel päeval enda juurde ja küsis, kas ma tahaksin seal käima hakata. Peaaegu mõtlemata ütlesin ma jah ning ei saa öelda, et ma kahetsen oma otsust.”

Tristan Aljamaa

,,Ühinesin väitlusklubiga seoses sellega, et klubi juhendaja Kaidi kutsus mind ja paari teist inimest minu eesti keele ja kirjanduse grupist alustava väitlusklubiga liituma. Käisin kõige esimesel klubi kokkusaamisel ning tutvusin natuke väitluse olemusega. Otsustasin ka edaspidi seal käia, kuid ma ei liitunud vaid sellepärast, et õpetaja Kaidile on (heas mõttes) peaaegu võimatu “ei” öelda, vaid nägin selles ka võimalust enda esinemisoskusi ja kriitilist ning kiiret mõtlemist arendada.”

Kuidas on sind väitlusklubi elus hiljem aidanud?

Emil Kotta

,,Väitlusklubi annab õpilasele midagi, mida kool õpetab ka tavatundides, aga hoopis kõrgemal tasemel: enesekehtestus ja argumendi koostamise võime. Ma usun, et just see on mulle igapäevaelus kõige rohkem kasu toonud, olgu see kas kaitseväes enda kehtestamise või ülikooli sisseastumiskatsetel kiiresti koostatud vastuste näol.”

Tristan Aljamaa

,,Väitlusklubi aitas mul arendada kõiki neid oskusi, mida soovisin, ning võib-olla just väitlusklubis osalemise tõttu julgen ma vahel julgemalt sõna võtta, olgu see siis ülikoolis õppides või väljaspool. Mida enam ma väitlesin, seda rohkem ma panin tähele, et mu peas olid vastuargumendid vastaspoole öeldule kiired tulema ja vajadusel julgesin kärmelt püsti tõusta, et teha kiire vahemärkus suunamaks tähelepanu oponentide argumendi nõrkustele. Ma arvan, et see mõjutas minu oskust ka väljaspool klubi tegevusi kiirelt mõelda.”

Kas soovitate ka teistele õpilastele väitlusklubi? Miks?

Emil Kotta

,,Väitlusklubiga soovitan kindlasti liituda igal väitlushimulisel õpilasel, aga ka nendel, kes soovivad oma suhtlemis- ja väljendusoskust parandada. Väitlusklubi on tõesti väga lahe koht, kus teisipäeviti koguneda ning inimesed, kes arutavad seal sinuga samade küsimuste üle, on ühed toredaimad, keda Viimsi Gümnaasiumis üldse leida võib.”

Tristan Aljamaa

,,Ma kindlasti soovitaksin väitlusklubiga liitumist kõigile, kes soovivad arendada oma argumentatsiooni, kiiret mõtlemist, esinemisoskusi ja enesekehtestamist. See võib näida keeruline, kuid see on eelkõige alguse asi. Minul jooksis mõte kokku ka oma Välklejate karjääri (kui seda nii võib nimetada) kõige viimase kõne ajal ja sellest ei olnud midagi hullu. Väitlusklubis õpivad kõik, kellestki ei oodata ülimat perfektsust. Liituda tasub tegelikult ka juba klubi imetoreda seltskonna tõttu, kellega koos saab nii südamest naerda kui ka tulihingeliselt vaielda. Kirss tordil on alati rõõmsameelne õpetaja Kaidi, kes väitlusklubi koos hoiab.”