Soome gümnasistid tulid meile külla

17. septembril käisid Viimsi gümnaasiumis külalised Soomest Helsingis asuvast Mäkelarinne spordigümnaasiumist.
Nende külaskäigu eesmärk oli arutada võimalikku õpilas- ja õpetajavahetust meie kahe kooli vahel.

Autorid: Emily Keersalu, Mercedes Riazapova
Fotod: Mercedes Riazapova

Selline idee tekkis sel suvel, kui meie soome keele õpetaja Ruth Rappold kohtus paari Mäkelarinne kooli õpetajatega Tallinnas. Samuti loodeti Soome ja Eesti vahel tekitada tugevamaid sõprussuhteid.

Kohtumine algas üpriski iseäralikult, nimelt läksid soomlased esimesena hoopis Viimsi kooli, mitte Viimsi gümnaasiumisse. Õnneks leidsid nad tee meieni ning koostöö võis alata. Kommunikatsioonijuht Merle Nestra tutvustas külalistele meie uuenduslikku koolimaja, rõhutades erilist puu valikut selle ehitamiseks. Ruth Rappold oli tõlkija rollis ja suhtles külalistega soome keeles. Nendega kaasas käies nägime, et soomlased olid meie koolist päriselt ka huvitatud ning hiljem saime teada, et nende endi koolimaja on ehitatud ammusest ajast, täpsemalt 1990. aastatel. Neile meeldis ka meie koolimaja avarus, paljud imetlesid vaadet põllule ja puudele, mida on akendest näha. Ühele tüdrukule meeldisid väga seina küljes rippuvad toolid, nendel istus ta meeleldi.

Seejärel arutleti, kuidas korraldada vahetusprogrammi. Õpilasvahetusele saavad minna õpilased, kes on juba kaks aastat soome keelt harjutanud. Meie koolist soovisid seda võimalust kasutada kolm õpilast: Kristiina Kivimäe, Eliis Daisi Kažjava ja Tristan Aljamaa. Teisest koolist oli kohal 13 huvilist. Nad jagati meie kolme õpilase vahel võrdselt ning siis anti ülesanne omakeskis rääkida enda ootustest ja soovidest. Tundus, et kõik tahavad õpilasvahetusel just õpilaste tavalist elu teises riigis kogeda. Soovivad näha, kuidas noored igapäevaelus hakkama saavad. Ringi vaadates tundus kõigil väga lõbus olevat, kõigil olid naeratused näol.

Koostöö ja suhtlus sujus imeliselt. Soomlased olid väga suhtlusaltid ning see andis meie õpilastele julgust juurde.