Segakoor valmistub hoogsalt laulupeoks

Kuigi XVII laulupidu toimub alles juulis, on meie gümnaasiumi segakoor alates septembrist igal nädalal proovi teinud. Selle lühikese koosoldud aja jooksul pole veel eriti esineda jõutud, aga kõigi suureks rõõmuks astub segakoor juba 21. detsembril üles Viimsi Püha Jaakobi kirikus.

Autorid: Kristofer Seema, Karl Mikovitš
Foto: Karl Mikovitš

Juunikuus lõpetas oma tegevuse Viimsi kooli noortekoor, aga alustas tegevust Viimsi Gümnaasiumi segakoor. Värsketel koorijuhtidel Mariannil ja Mari-Liisil tuli vastu võtta suur väljakutse, eriti kuna tegemist on laulupeoaastaga ja soovijaid koori oli erakordselt palju. Laulupeo repertuaariga põhjalikult tutvumiseks otsustati neid laule harjutada koos Võru kooriga.

Laupäeva hommikul kell kaheksa, sel ajal kui kõik teised rahulikult magasid, sõitsid koorilauljad juba bussiga Lõuna-Eesti poole. Antslasse saabus koor umbes kella 12 paiku. Pärast klassidesse sisseseadmist ja väikest lõunasööki alustati proovidega. Eesmärgiks oli juba jaanuari lõpus toimuvaks laulupeo ettelaulmiseks ära õppida kolm uut teost. Nagu arvata võis, ei olnud laulud kõige kergemate killast ja proovid kestsid koos mõningate pausidega õhtul kella kümneni välja. Kui lõpuks kauaoodatud vaba aeg kätte jõudis, olid paljud lauljad nii kurnatud, et keerasid kohe põhku. Need tugevad, kellel intensiivsetest proovidest veel energiat üle oli, mängisid ühismänge, laulsid ja tinistasid kitarri.

Järgmine päev tõi endaga kaasa veel palju laulmist, aga seekord kestsid proovid kõigest kella kaheni päeval. Laulsime läbi kõik õpitu ja tõdesime, et tegus töö kandis vilja – ka kõige keerulisemad viisijupid said läbi näritud. Pärast laululaagri lõppu suundus segakoor tagasi kodu poole ja umbes kaheksa paiku jõutigi viimaks Viimsisse tagasi. Mõlemad koorijuhid olid laagri tulemustega väga rahul ja ärgitavad kõiki 21. detsembril toimuvale jõulukontserdile tulema.

Video noorte väljasõidust Antslasse: