Miks oli koolis mitu nädalat külm?

Viimaste nädalate jooksul on õpetajate ja õpilaste seas tekkinud küsimus, miks koolis nii külm on? Tekkis olukord, kus ühel korrusel olevas klassis on väga soe ning teises kohutavalt külm. Üldiselt on koolipere nädalate jooksul jätnud meelde, et peab kaasas kandma kampsunit, kuna tundub, et probleemi ei jõuta lahendada nii kiiresti, kui sooviks.

Autor: Harriet Werder
Foto: Hanna-Birgit Sinkel

Koolidele tehtud tervisekaitsenõuetes on temperatuuri kohta kirjutatud nii: “Õhutemperatuur peab olema õpperuumis vähemalt 19 ºC”. See on teada tuntud fakt, et meie kooli siseruumi temperatuur oli alla 19 ºC olnud juba üle nädala, mis tähendab, et nii suur langus pika aja jooksul hakkab mõjutama õpilaste ja õpetajate töövõimekust ning üldist energiat õppimise jaoks.

Põhja piirkonna kinnisvarahaldur Piret Perlin sõnas, et külma põhjuseks on ventilatsiooniseadme rootor. “Rootor on vajunud balansist välja ja kinni kiilunud,” märkis Perlin. Rootori ülesanne on tema sõnul õuest võetava õhu soojendamine. Kuna rootor ei töötanud, siis puhus ventilatsioonist klassiruumi külma õhku, mis jahutas klassid maha.

Perlin selgitas, et rikke parandamine võtab aega, mistõttu muudeti praegu seadistusi, et seade saaks töötada 25% võimsusel ning puhuda ruumi 20 kraadi. Muudatuse tõttu paluti koolil vahetundide ajal hoida klassiruumide uksed lahti, et koridori ventilatsioon aitaks ka ruume ventileerida. Õhutamiseks võib muidugi aknaid avada, kuid tuleks jälgida, et nad saaks õigesti suletud. Seadme remonditöö algab Perlini sõnutsi järgmisel nädalal.