Meelerahu õhtud on kõigile

Teadmistepagasit vaimse tervise osas on võimalik täiendada kolmapäeviti koduses olemises NOVATEKi korraldatud veebis toimuvatel meelerahu õhtutel. Kell seitse olen avanud nii minagi oma arvuti ja saanud jagada oma kogemusi, muresid ja nende üle arutada.

Autor ja foto: Stella-Maria Sillaste

Õhtu koosneb antud teema lühiloengust ja meditatiivsetest tegevustest. Eelmisel kohtumisel sai kuulata, kuidas mitte lasta muremõtetel päeva jooksul võimust võtta ja rohkem kohal olla. Sarnase kursuse läbinud NOVATEKi liige Hanna Liisa nendib: “Enne kursust ei uskunud, et gümnaasiumi jooksul võib elu kardinaalselt muutuda, aga nii täpselt juhtuski. Näen kogemusi hoopis pilguga.”

Kohalolijad ütlevad, et osaledes ei teki üksilduse tunnet, mis tavaliselt oma probleemidega seostub. Samuti tõdetakse, et õhtu on võimalus enese aitamiseks: kaasa võetud harjutused ja teadmised on arendanud toimetuleku oskust erinevates pingelistes olukordades. Juhendaja Lemme Randma nendib, et koos olemise võlu seisneb võimaluses korraks nädala keskel kiires elutempos aeg maha võtta, iseendaga olla, rahuneda ja enda erinevaid külgi tundma õppida.