Margit Kivimäe – alati valmis aitama

Viimsi gümnaasiumi administraatorit Margit Kivimäge näeme hommikul uksest sisse astudes ja päeva lõpus majast väljudes. Ta leiab õpilastele alati aega ja aitab neid lahkesti. Käisin temaga vestlemas, et teada saada, milline inimene ta on ja kust ta sõbralikkus tuleb.​

Autor: Karmen Hiiemäe

Viimsi gümnaasiumis on ta töötanud kooli valmimisest saadik. Ta otsustas tulla just siia kooli seoses sooviga töötada kodukohas ja toetada oma lapsi. Ta toob välja, et administraatorina läheb vaja erinevaid tehnilisi oskusi ja kindlasti pole vähem olulised suhtlemisoskused. Hommikul tööle tulles ei tea ta kunagi, mis võib päeva jooksul ette tulla, kas tuleb osutada meditsiinilist abi või toime tulla tulekahju olukorras. Tema jaoks on ametis väljakutseteks õpilaste kaitsmine ja kiiresti vastuste andmine. Ka meie vestluse ajal oli hetki, kus Margit pidi teistele tähelepanu pöörama ja neid abistama. 

Kõige rohkem meeldib talle oma töö juures võimalus aidata ja toetada õpilasi, lisaks näha noorte arengut ning rõõmsameelseid silmasid. Iga lahendatud olukord aitab õpilasi mingit moodi oma eluteel. Talle pakub rõõmu, et on noorte ühiskonna jaoks midagi korda saatnud. Seda on näha eelmise Viimsi gümnaasiumi lennu põhjal. Nad astuvad tänaval Margiti kõrvale, et oma tegemistest ja elust rääkida.

Järgmisena küsisin Margitilt lapsepõlve unistuste ameti kohta. Ta rääkis, et talle meeldis väiksena inimesi ravida. Ta ravis oma vanaema paiselehega ja tegi massaaži. Ta kaalus isegi arstiks õppima minna, aga lõpuks tundus see amet ikkagi liiga raske. Meditsiini huvi pole Margitis aga kuhugi kadunud. Ta on mitmed aastad kaasa löönud Roheliste rattaretkede üritustel. Järgmise aasta eesmärk on tal minna sinna uuesti vabatahtlikuks ja panustada esmaabiga.

Administraatorile pakkus väiksena huvi ka looduskaitse. Talle meeldis päästa loomi ja linde. Margitile meenus lapsepõlvest üks lustakas lugu. Nimelt tõi ta salaja aeda teod ja tahtis neid kasvatada. Vanaema aga üritas just tigusid aiast eemal hoida, et nad maasikaid ei sööks. Lõpuks oli aed tigusid täis. Samuti päästis ta lapsena hiiri, rotte ja kasse ning kasvatas triitoneid. Sellest tulenevalt on ta nüüdseks välja õppinud looduskaitsja. 

Margit Kivimägi tegeleb ka töö kõrvalt mitmete huvidega, millest ta rääkis suure rõõmuga. Ta armastab looduses jalutada, vaadelda ja pildistada. Kui tal oleks rohkem aega, õpiks ta fotograafiat. Margitile meeldib peale kontsertide käia ka teatrietendustel. Ta usub, et käib neil rohkem kui keskmine eestlane. Lisaks kõigele muule, mida ta oskab, on Margit õppinud reisijuhiks. Ta naudib reisimist ja maailma avastamist. Üheks unistuseks on tal lennata perega kuhugi kaugele ookeani äärde, mille kaldal ta saab jalutada ja uut põnevat silmitseda. Aktiivsete tegevuste kõrvalt harrastab ta lugeda. Margit võrdleb lugemist nakkushaigusega, sest igal vabal hetkel ta ainult loeks nii raamatuid, ajalehti kui ka ajakirju.

Tema mõte ,,Katsun igat oma päeva elada nii, nagu see oleks minu unistuste päev” väljendab hästi tema positiivsust. Enda kirjeldamist pidas ta üheks raskemaks ülesandeks, kuna talle ei meeldi ennast eriti kiita. Seega tõi ta välja omadused, mida peale ta enda on ka teised temas märganud. Nendeks olid sõbralikkus, positiivne mõtlemine, soov teisi inimesi aidata, toetamine ning koostööoskus. Samuti iseloomustab teda hästi kriitilises olukorras toimetulek. Ta tegutseb ja mõtleb hädaolukorras kiiresti.

Meie kooli administraator on tuntud vahetundides muusika laskmise poolest. Kooli tulles loob just tema mängitav muusika hetkese meeleolu. Sellest johtuvalt tundsin huvi, milline on tema muusikamaitse ja mille järgi ta muusikat koolis mängimiseks valib. Margiti muusikamaitse on väga lai. Näiteks on ta käinud Andrea Bocelli, Robbie Williamsi ja sõprade kutsumisel ka Guns N’ Rosesi kontsertidel. Ta kuulab klassikalist muusikat, kuid hoiab end kursis ka uute artistide ja lauludega. 

Muusika, mida hommikuti koolis lastakse, on seotud aga uksel tervitava õpetajaga ja tema olemusega. Enamik õpetajaid on andnud Margitile teada oma lemmikpala, aga näiteks Viire on koostanud lausa terve nimekirja. Lõunapausidel ja vahetundidel laseb administraator lugusid, mis on õpilastele aastate jooksul meeldinud. Nendele lisab juurde laule, mille kohta on ta viimastel nädalatel lugenud või kuulnud. Samuti on tal nimekiri lauludest, mida on soovitatud ja kiidetud. Ka õpilasesindus on teinud kindlate ürituste puhul nendega seonduvaid muusikanimekirju. Kindlasti lubas Margit jõulude ajal jõululaule lasta.