Mäkelänrinne gümnaasiumi õpilaste õpingud Eestis
27. novembril sai Mäkelänrinne gümnaasiumi õpilastel Jonna Tikka ja Ronja Weckström läbi vahetusperiood Viimsi gümnaasiumis. Nad õppisid meie koolimajas kuu aega ning jagasid intervjuu käigus mõtteid ja tähelepanekuid kahe kooli kohta.
Autor: Mia Liisa Mäepea
Fotod: Erakogu
Sisseelamine esimestel päevadel
Jonna ja Ronja tulid Eestisse, mõtteis elevus, et kogeda uut ja erinevat koolielu. Nad elasid neljakesti Kalamajas Airbnb’ kaudu renditud korteris veel kahe vahetusõpilasega oma gümnaasiumist. Nii nautisid nad koos ka väljaspool kooliaega erinevaid tegevusi, nagu Vanalinna tuuril käimine ja Elamusgolfikeskuse külastamine.
Mõlemad tüdrukud kohanesid kooliga kergesti tänu sellele, et oli õpetajaid ja õpilasi, kes hea meelega aitasid tööülesandeid seletada ja tõlkida inglise keelde. Eriti üllatunud olid nad teada saades, kui mitmed õpetajad soome keelt oskasid ja mugavalt nendega selles vestlesid. Neile kahele tuli üllatuseks eesti keele arusaamise keerukus. Vaatamata soome ja eesti keele sarnasusele oli Jonnal ja Ronjal ilma konktekstita eestikeelsete teemade mõistmine suureks väljakutseks. Üks tore fraas aga, mida Jonna õppis ja tõi välja, oli “Tere hommikust!” – seda sellepärast, et meie õpetajatele meeldib nii öelda igal hommikul klassiruumi sisenedes.
Erinevused koolide vahel
Intervjuus Kennethi ja Rasmusega tulid välja Viimsi ja Mäkelänrinne gümnaasiumi suurimad erinevused, samuti märkasid neid Jonna ja Ronja. Näiteks olid nad positiivselt üllatunud, kui said teada meie kooli iga-aastasest jõulupeo traditsioonist. Nad kiitsid seda muljetavaldavaks ja tõid välja, et oma koolis oleks neil võimatu midagi sarnast ja kogu kooliperet kaasavat korraldada.
Jonna ja Ronja kiitsid meie inglise keele tundide ülesehitust. Nad olid täiesti üllatunud tundi minnes ja teada saades, et nii tööülesanded kui ka õpetaja tunni läbiviimine käib kõik algusest lõpuni inglise keeles. Neil endil Mäkelänrinnes räägitakse soome keeles. Nende arvates oli ka äge, et meie inglise keele lõpueksamil on suuline osa, sest suulise keelekasutuse õppimiseks on neil vaid valikkursused.
Kokkuvõtvad muljed
Jonna ja Ronja kirjeldasid oma kogemust Viimsi gümnaasiumis sõnadega, nagu “suurepärane”, “ootuseid ületav” ja “lõbus”. Nad arvasid, et kuu aega oli ideaalne vahemik vahetusõpilaseks olemiseks ning nad avaldasid rõõmu ja tänulikust võimaluse saamise eest. Nad ütlesid ka, et nad on mitmeid kordi külastanud Eestit, kuid see kogemus, mis nad said meie koolis õppides, oli kõige harivam ja silmaringi avardavam.
Siit näed galerii nende vahetusperioodi jooksul tehtud piltidest: