Lootuskiir tuleviku pärast muretsevale abituriendile

Mõttejõul tuleviku kujundajail (ingl manifesting) on ütlus: “Kõik, mida sa tahad, on juba sinu oma.” Kindlasti mõtled, mida see tähendab. Täna tahad, homme saad. Praegu tahad, saad viie aasta pärast. Me pole alati valmis selleks, mida me elult soovime. Kui me pole valmis ja me ei saa, mida tahame, me muutume kärsituks. Meisse poeb ärevus ja hirm. Aga asi on palju lihtsam, kui tundub. See, et sa praegu pole valmis selleks, mida sa soovid, ei tähenda, et sa pole selleks valmis kunagi tulevikus. Sa pead vaid kogema midagi, mis aitab sul jõuda kohta, kus sa oled valmis oma unistuse reaalsuseks. Kui su soov on siiras ja tuleb sügavalt hinge põhjast, siis võid kindel olla, et ühel päeval kui sa selleks valmis oled, su unistus läheb täide.

Autor ja fotod: Laura Nuka, Hüpernoole ja 2. lennu vilistlane

Jah, unistused lähevad täide! Olen seda kogenud omal nahal. Ma elan hetkel oma unistuste elu. Elu, mille üle mõtisklesin kümnendas klassis matemaatika tunnis. Elu, mida kujutasin ette kaheksanda klassi keemiatunnis. Tuleb vaid osata märgata, kuidas väikesed unistused põimuvad reaalsusega ja sammhaaval suure unistuseni juhatavad.

Elu on üks pikk teekond. Kui sa jalutad mööda põllurada ja hoiad oma pilku raja lõpul, siis ei märka sa rohus õitsevaid pisikesi lilli ega lehma, kes kauguses puu taga heina sööb. Sa ei näe väikest punast kivi mitmete hallide seas. Sa ei märka kudrutavaid linde oksal, hiirt pugemas põõsa alla. Sa näed vaid, kui kaugel tee lõpp ikka veel on.

Sa oled seda kuulnud sada korda vähemalt, aga ses jutus on iva. Kui sa ei naudi teekonda, siis sihtkohta jõudmine ei tee sind õnnelikuks, sest sa märkad, et see, mis sa soovisid saavutada, on väärtusetu ilma teekonda nautimata.

Koroona või mitte, sa ei saa ette ennustada, mida tulevik toob. Sa ei tea, kuhu su otsused sind viivad. Sa ei saa vältida läbikukkumist tehes “õige” otsuse, sest sa ei tea, mis on õige otsus, enne kui sa näed istutatud seemnest kasvanud puu vilju.

Ma ei usu, et on olemas suured riskid ja väikesed riskid. Risk on risk. Kui sa tahad minna välismaa ülikooli, mine! Ära muretse, et koroona rikub su ülikoolikogemuse, sest usu mind, see ei riku su kogemust. Vaid sinu eelarvamused ja ootused rikuvad selle. Õpilased leiavad alati viise, kuidas elu nautida ja küll leiad ka sina.

Mõtle probleemist teise nurga alt. Selleks ajaks, kui sa lõpetad bakalaureuse, on koroona juba läbi saanud. Ilmselt koroona levik ei kesta veel kolm aastat. Sa ei jää millestki ilma. Ära lükka edasi oma unistuste täideviimist, sest mida rohkem sa seda edasi lükkad ja õiget hetke ootama jääd, seda raskem on teha esimest sammu. Sa oled veel noor. Sinu vanuses on kõige lihtsam välismaale kolida, sest sul pole veel eriti midagi, mis sind kinni hoiaks – lapsed, abikaasa, kodu, koduloomad jne. Mis sind tagasi hoiab?

Kui sa ikka kardad, et koroona rikub su ülikooli kogemuse, et koroona teeb kõik sada korda raskemaks, siis mõtle, miks sa üldse ülikooli tahad minna. Kas selleks, et õppida, midagi, mis sind huvitab, või selleks et saada ülikooli kogemuse.

Ma õpin Inglismaal esimesel kursusel näitlemist. Meil on tundides maskid kogu aeg ees, mis varjavad meie kõige olulisema instrumendi – näo. Me õppisime improviseerimist Zoomis, kus tunnid kestsid kuus tundi jutti mitu korda nädalas. Meie klass on jagatud pisikesteks gruppideks, et turvaliselt tunde läbi viia. Me ei saa pidada suuri pidusi ega kohtuda paljude uute inimestega. Meil pole koolis tundide väliseid üritusi. Koolimaja näeb välja tühi, kuigi siin on väga palju õpilasi. Me peame kaks korda nädalas koroonatesti andmas käima. Kui eelnevalt mainitu on sulle piisav, et alla anda, siis küsi endalt, miks sa seda eriala üldse õppima tahad minna. Kui tegu on su kirega, siis sa leiad alati viisi, kuidas oma unistused täide viia, ükskõik, mis maailmas juhtub. Kes otsib see leiab, nagu me eestlased ütleme!

Seega võta oma jalad kõhu alt välja ja asu teele! Ära raiska aega vaheaastale ainult sellepärast, et sa kardad, mis tulevik toob. Sellepärast, et sa ei julge riskida. Kui sul on valida riskantse teo ja teise riskantse teo vahel, siis kõige hullem, mis sa teha võid, on üldse mitte riskida. Kui vaheaasta on kasulik su unistuse täideviimiseks, siis palun väga, võta vaba aasta. Aga kui vaba aasta tähendab, et sa ootad, et koroona lõppeks ja sa ei plaani millegi kallal töötada, et oma unistusele lähemale jõuda, siis ootad sa midagi, mis ei tule.

“Aga, Laura, sa ju ütlesid, et kõik, mis ma tahan on juba minu oma!” Jah, nii see on. Kuid manifesteerimine ei tööta, kui sa eeldad, et kuna su soovid on sulle loodud, siis nüüd võid sa istuda tugitooli ja oodata, sest universum hoolitseb kõige eest. Ei, see töötab sellepärast, et kui sa usud iseendasse, siis keskendud ka oma tegudele, mis viivad sind lähemale su unistusele. Universum ei garanteeri sulle edu, universum vaid vastab energiaga, mis sina välja saadad. See on kahesuunaline tee. Kui sina oled laisk, siis universum teeb kindlaks, et su laiskus viib su sinu unistusest kaugemale. Kui sa näed oma unistuse nimel vaeva, siis universum juhatab sind selle täide minemise poole.

Sa ei pea uskuma universumisse, et see töötaks. See võib olla puhtalt vaimne. Kui su mõtted on fokuseeritud teistes ebaperfektsuste nägemisele, siis see on kõik, mida sa neis näed. Kui sa aga fokuseerid inimestes headuse leidmisele, siis seda sa ka neis leiad. Kui sa otsid värviliste kivide hunnikust lillasid kivisid, siis lillad kivid on need, mis kõige rohkem silma torkavad.

Koroona ei ole needus, mis meie peale on langenud. Tänu koroonale on sul võimalus õppida elama hetkes. Elama üks hetk korraga, sest sa ei tea, mida tulevik toob. Teadmatus tuleb koos vabadusega. Kui sa tead, et sa ei tea, siis selle asemel, et kulutada oma energiat tühjale muretsemisele, mõtle hoopis, kui tore see on, et sa ei tea, mis homne endaga kaasa toob. Iga päev on uus seiklus ja see on ju ilus. Kas sa ei arva?

Elu on lihtne, kui sa lased sellel voolata omasoodu. Me lihtsalt teeme selle keeruliseks oma ülemõtlemise ja muretsemisega. Meie generatsioon muretseb pidevalt edukaks saamise üle. Justkui su elu oleks väärtusetu, kui sul pole kõige kõrgema palgaga töö või uhke maja või kallis bemm. Kas sa näed mustrit, mis siit välja imbub? Me mõõdame oma väärtust asjadega, mis meil on, ja sellega, mida meil pole. Miks me teeme endale nii?

Sul pole kuskile kiiret. Sa ei pea olema miljonär, enne kui sa 30-seks saad. Sa ei pea abielluma enne, kui sa selleks valmis oled. Sa ei pea minema ülikooli kohe peale keskkooli, kui see sinu elurütmiga kokku ei sobi. Eestlastel on tore vanasõna: “Tasa sõuad, kaugele jõuad.” Stressa vähem, muidu põled läbi, enne kui üldse kusagile minema jõuad hakata.

Küsimuste korral võid minuga alati ühendust võtta!