Kuidas tähistas Viimsi Gümnaasium õpetajate päeva?

Teisipäeval, 5. oktoobril toimus Viimsi gümnaasiumis lõpuklasside organiseeritud õpetajate päev, kus abiturientidel oli võimalus paariks tunniks astuda meie kallite õpetajate kingadesse.

Autor: Mirjam Paeorg
Kaanefoto: Eliise Lepp
Fotod: Eleanora-Betty Leppik

Enamasti möödus kõik traditsiooniliselt. Hommikul kogunes koolipere koolimajja, kus peaukse juures ootas neid häälepaelu lahti laulev Kasper Sebastian Silla. Õpetajate toas pakuti pedagoogidele terviselonksu ja snäkke. Esimesed moodultunnid möödusid tavapäraselt. Samal ajal, kui G3 õpilased õpetajateks kehastusid, lahutati õpetajatepere meelt töötubades, kus korraldati erisuguseid tegevusi: origami töötuba, matk looduses, muusikavideo loomine, põgenemistuba, lauamängude mängimine jne.

Tunnid antud, suunduti aatriumisse, kus viidi läbi aktus. Vaatamata vähesele ajale, takistustele ja möödarääkimistele ürituse korraldamisel möödus aktus hingeliselt vapustavalt. Lauldi, tantsiti ja luuletati. Kõik said omal moel end väljendada. Aktuse peakorraldaja, abiturient Susann Vahe jagas, et nende eesmärgiks oli puudutada igaühe hinge, tekitada kõigis südamlikkust ja näidata selle üritusega välja õpilastepoolset tänulikkust õpetajate suhtes.

Susanni arvates on vajalik teada anda õpetajatele (ja eriti veel niivõrd imelistele kui Viimsi gümnaasiumi omad), kui olulised nad on, sestap on olulised ka õpetajate päevad ja nende planeerimise käigus murtud pead. Lõppude lõpuks, kui nemad ei oleks nii erilised, siis ei oleks meil neile nii palju erilist öelda. Õpetajad, see tähtpäev on ellu kutsutud teie ameti väärtustamiseks. Nautigem seda!