Koolipere kohanemine Viimsi Gümnaasiumiga

Nüüdseks on õppeaasta kestnud peaaegu neli kuud. Selle ajaga oleme me kõik oma uue armsa kooliga lähemalt tuttavaks saanud. Siiski võtab täielik muudatustega kohanemine oma aja.

Autor: Kristofer Seema
Foto: Karl Mikovitš

Gümnaasiumi osa kolimine peamajast eraldi hoonesse on olnud suureks muutuseks neile, kes alustasid gümnaasiumiõpinguid Viimsi koolis. Õpetajad peavad 45 minuti asemel läbi viima 75 minuti pikkuse tunni. Õpilased harjuvad siiani tunnikella puudumise ja mentorsüsteemiga. Tegelikult võiks erinevusi võrreldes eelmiste aastatega siia lugema jäädagi. Õnneks on enamik muudatused hästi vastu võetud ja nurisemist kuuleb vähe. Vaatamata sellele otsustasin ma minna kooli peale uurima, mida arvavad värsketest uuendustest G2 õpilased.

Esimene õpilane, kes minuga lahkesti vestlema nõustus, oli Krevon-Alet Märtson. Tema äraolev pilk ja väsinud ilme andsid mulle märku, et tal võib midagi hinge peal olla. Küsisin Krevonilt, kuidas on tema esimesed kuud uues koolis möödunud, mis on olnud hästi ja mis halvasti. Pärast lühikest mõttepausi lausus ta, et kuigi nuriseda oleks patt, ei meeldi talle see, et ainetunnid kestavad lausa 75 minutit ja vahetunnid vaid 10. Krevonit tundus see teema väga häirivat, sest millestki muust me rääkida ei jõudnudki.

Teiseks intervjueeritavaks osutus meie enda toimetuse liige Andreas Kalvet. Ma esitasin Andreasele täpselt sama küsimuse, mis Krevonilegi. Ta hakkas juba poole minu lause pealt rääkima sellest, kui halb akustika meie uuel aulal on. Andrease arvates ehitati see kooli osa meelega niimoodi, et keegi jumala eest seal muusikat teha ei saaks. Kui kõik vandenõuteooriad kõrvale jätta, siis kiitis Kalvet väga meie koolitoitu, mis pidi lausa keele alla viima.

Järgmisteks küsitletavateks olid Marten Kraav ja Viimsi kooli koolimeedia endine peatoimetaja Ragnar Popell. Põhiliseks probleemiks on poiste arvates kooli juures bussipeatuse puudumine. Eriti ärritasid noormehi Rohuneemest tühjad lubadused, mis kooliaasta eel õpilastele bussipeatuse koha pealt jagati.

Väga põhjaliku ja mahuka küsitluse tulemusena julgen ma väita seda, et kõik pole veel täielikult uue gümnaasiumiga kohanenud. Võib-olla tuleneb see sellest, et enamik õpilasi on käinud kogu oma koolitee Viimsi koolis. Siiski pingutab koolipere üksmeelselt, et ühel päeval meenutaks me Viimsi gümnaasiumit hea sõnaga.