Kas ma olen piisavalt hea?

Enne kui sa loed seda artiklit, vaata peeglisse ja ütle: “Ma olen ainulaadne.” See on tõsi. Inimesed kulutavad liiga palju energiat sellele, et end maha teha ja vastata kellegi kirjeldusele endast. Inimesed unustavad, et nad on loodud siia maailma just sellisena, nagu nad on, ja nad on ilusad. Ometigi on meil raske end armastada, kui inimesed ümberringi püüavad teiste enesehinnangut pidevalt alandada. Kas morjendab see, mida öeldi, või see, kuidas me ise öeldusse suhtume?

Autor ja fotod: Valeria Filippova

Kõik algab pisiasjadest nagu “ma kaalun liiga palju” või “ma ei ole ilus”. Lõpuks võib see viia depressioonini, või nagu minu puhul, anoreksiani. Kui te kujutate endale hetkel ette luukeret või väga kõhna tüdrukut, kes ei söö, siis te eksite. Haigus ei pea alati olema füüsiliselt nähtav, see võib olla kinni ainult peas. Ühel hetkel pole tegu ainult tundega, vaid elustiiliga. Ma märkan igal pool ainult enda nõrkusi ja ebaperfektsust. Miski, mida teine inimene ütleb, ei lähe üldse korda. Kõik, millest ma mõtlen, on see, millisena mina end näen. Sellest ei ole pääsu, kui ma ise ei märka, et see on vale.

Mis on enesehinnang? See on sinu väärtus su enda silmis. Seda kujundad vaid sina ja ei keegi muu. See on osa sinust ja sellesse tuleb suhtuda austusega. Inimesed võivad öelda, mida iganes nad soovivad, kuid kui sa austad ennast, ei tohi ükski nende poolt öeldud sõna sinu enesehinnangut mõjutada. Jah, me oleme tihtipeale enda suhtes liiga kriitilised ja see on osa elust, kuid oskus jääda objektiivseks on see, mille nimel peab tööd tegema.

Me vajame armastust. Vajame inimesi, kes ütleksid meile mõne komplimendi või lihtsalt oleks meie jaoks olemas. Seetõttu unustame vahel, et eelkõige peab iseenda jaoks olemas olema. Kuidas saab keegi sind austada, kui sa ise seda ei suuda? Kuidas saab keegi sind armastada, kui sa ise ei armasta ennast? Kujuta ette, et oled ainuke inimene terves maailmas ja sul ei ole kedagi peale sinu enda. Kui sa ei leia tasakaalu ja oskust iseendaga koostööd teha, siis sa hukud. Kui lisada kõik 7,6 miljardit inimest siia maailma, tuleb olla tugev. Tugevuse vundament oled sina ja sinu sisemine maailm.

Sinu enesehinnang ei ole lihtsalt sõna. See on sinu heaolu alus. Madala enesehinnanguga inimesed on tihtipeale negatiivsed ja pessimistlikud. Millest alustada? Eelkõige tuleks muuta enda elustiili. Sa oled sündinud siia ilma, selleks et elada ja anda elu enda järglastele, kes seda maailma elus hoiavad. Miks mitte võtta sellest elust kõike ja nautida igat päeva. Elu on täis üllatusi ja võimalusi. Elus on nii palju, mida avastada ja millega tegeleda. Igas päevas on midagi erilist ja rõõmsat, see tuleb lihtsalt enda jaoks üles leida. Isegi kui päike ei paista, tekita see enda jaoks. Otsi positiivsust kõikjalt, sest positiivsus on see, tänu millele me elus püsime. Kui sa muudad oma suhtumise ellu, muutub ka maailm sinu ümber. Kui sa muudad enda mõttemaailma, muutub ka sinu enesehinnang. Sa hakkad hindama elu ja hakkad hindama ennast.

Õnneks sain mina õigel hetkel aru, et see olek, milles ma elanud olen, hävitab mu, kuid ma ei oleks hetkel siin seda lugu kirjutamas, kui mu vanemad ei oleks mind aidanud. Seepärast tuleb alati julgeda küsida abi, sest tihtipeale juhtuvad õnnetused just selle tõttu, et inimesed saavad liiga hilja aru.

Nüüd vaata uuesti peeglisse. Kas sa arvad endast ikka veel samamoodi nagu varem? Kui sa vastasid sellele küsimusele “jah”, siis loe järgmist lauset. Sa oled ilus. Sa ei ole nagu see modell Instagrami pildilt või see youtuber, keda sa vaatad. Sa oled teistsugune ja see ongi see, mis sind ilusaks teeb. Kõik sinu ebaperfektsused ja pisiasjad, mis teevad sinust sinu. Oska neid märgata ja hinnata, sest nendeta ei ole sina see, kes sa hetkel oled. Kui sa oskad neid armastada, märkavad neid ka teised ja armastavad sind sellisena, nagu sa oled.

Lõpeta see võrdlemine, mida sa siiamaani teinud oled, sest see ei vii sind kuhugi. Alustada tuleb endast ja ära unusta, et ükski muutus ei tohi sündida kellegi sõnade tõttu, vaid seepärast, et sina nii soovid. ja kui sa midagi soovid, siis ära mõtle kaua, vaid liigu enda eesmärgi poole, sest mina usun sinusse ja sina usu ka endasse!