Viis raamatut, mis teevad novembri mõnusamaks
Käes on sügise lõpp, kus värvilised lehed hakkavad ükshaaval langema ning õhtud muutuvad aina hämaramaks. Jõuludeni on veel tükk maad minna ja tundub, et väljas toimuva pilt hakkab mõjutama enesetunnet, emotsioone ja mõtteid.
Autor ja foto: Valeria Filippova
Õnneks samastub kool selle tundega ning on tulnud imelisele mõttele, milleks on raamatunädal. Mis saaks olla parem viis, kuidas enda meelt sellel pimedal ajal lahutada? Muidugi oma lemmikteoseid lugedes! Selleks annan viis raamatusoovitust, mis on mulle ühel või teisel põhjusel südamesse pugenud.
- „Your Second Life Begins When You Realize You Only Have One” („Sinu teine elu algab siis, kui saad aru, et sul on seda ainult üks”) Raphaëlle Giordano.
Tänapäeval on imelihtne end kiiresti muutuvas maailmas ära kaotada. Camille hakkab taipama, et ei ole enda eluga rahul ning miski ei suuda teda enam õnnelikuks teha. Just siis viib saatus teda kokku psühholoogiga, kes tutvustab talle tema uut elu, kui ta nõustub kuulama tema teooriat, mis peab inimesi õnnelikumaks tegema. See raamat edastab Camille’i loo kõige realistlikumas võtmes, koos kõikide detailide ja läbikukkumistega. Usun, et see võib aidata neid, kes tunnevad end veidi eksinult.
- „Hogfather” Terry Pratchett.
Kurikuulsa kirjaniku väljamõeldud maailm ,,Discworld” on tõesti nii kaasahaarav, kui teda kiputakse kirjeldama. Raamatu moraal ei ole üldjuhul loogilised, kuid üüratult naljakad, alustades minu lemmiktegelase Surmaga, kes kohtub Susaniga, kes lõpuks osutub tema lapselapseks. Selle raamatu puhul on väga huvitav loo jutustamise viis , mis on kohati segane, sest paljud olulised sündmused toimuvad ühel ajal, kuid mõne aja tagant muutub kõik eelnev järsku arusaadavaks. Seda raamatut lugedes ei hakka kunagi igav, kuid ainukeseks probleemiks võib osutada see, et päevas on vaid 24 tundi ning sellest ei piisa, et see ühe korraga läbi lugeda.
- ,,Outlander” („Võõramaalane”) Diana Gabaldon.
Kõige ebarealistlikum reaalsus 17. sajandi Šotimaal. Teises maailmasõjas teeninud meditsiiniõde Claire rändab läbi kivide 1946. aastast 1743. aastasse, kus ta kohtub mägismaalase Jamie’iga ja satub kogemata jakobiitide mässu keskmesse. See raamat on ääretult kaasahaarav ning seda lugedes jookseb aeg justkui teistsuguste seaduste järgi. Uskumatult ilusad Šotimaa maastiku kirjeldused, paeluv gaeli keel ning köitvad ajaloolised faktid panevad südame teistmoodi lööma.
- ,,Let It Snow” („Las sajab”) John Green.
Kolm erinevat lugu, kolm erinevat teismelist, ent üks suur lumetorm, mis ühendab neid kõiki. Igaüks neist leiab selles õudses ilmas midagi, mida nad ei otsinudki. On see armastus, ime või õnn? Praegusel, natuke pimedal ja värvi kaotaval novembril uitab mõistus juba lumises detsembris, kus kuused on elutubades ehitud, piparkookide lõhn täidab terve maja ja kallimad on rõõmsalt üheskoos. See raamat aitab muuta seda pilti sinu peas reaalsuseks, sest mis saab olla talvisem kui jõuluime?
- ,,Emma” Jane Austen.
Naiselik ning enesekindel Emma Woodhouse on järjekordne Jane Austeni tegelane, kes esindab kõiki autori väärtusi ja iseloomujooni. ,,Uhkus ja eelarvamus” on küll surematu klassika, kuid ,,Emma” lisab autori teostele mingi lihtsuse ja võlu, mida see imeline peategelane nii graatsiliselt lugejale edasi annab. Ehkki on raamatu kirjutamise ning tänase vahel 205 aastat, leiab sellest vastuseid küsimustele, mis on olulised ka tänapäeval. Austeni kui kirjaniku saladus peitub selles, et ta justkui teadis, millest kirjutada 1800ndatel, et see oleks aktuaalne ka sadu aastaid hiljem. See juba iseenesest kutsub tema raamatuid lugema!